داستان ما

تامین وب چگونه بوجود آمد؟

مؤسسین تامین وب باتوجه به علاقه زیادی که در زمینه امنیت سیستم عامل و نرم افزار داشتند، در سال 1385 توانستند چندین پروژه در این زمینه با موفقیت به انجام برسانند. با رشد اینترنت در ایران و به طبع آن افزایش وب سایت ها، چندین وب سایت با همکاری گروهی که با مادر حال انجام پروژه ها بودند ساخته شد و علاقه بسیاری در زمینه سامانه های تحت وب شکل گرفت. از زمان فعالیت در زمینه برنامه های ویندوزی امکان بروز رسانی خودکار برنامه از اصولی بود که همیشه رعایت می شد و سهم زیادی در امکان موفقیت نرم افزار داشت. در زمینه وب سایت ها هم مشکل عدم به روز رسانی خودکار نیز وجود داشت، شرکت ها، سایت های مختلفی طراحی می کردند بدون اینکه امکان به روز رسانی خودکار داشته باشند، از طرفی دیگر بسیاری از متقاضیان از قبل وب سایت داشتند اما باتوجه به رشد سریع وب و مرورگرها و عدم امکان به روز رسانی خودکار، وب سایت ها پس از مدتی کوتاه قدیمی می شدند و از بسیاری از تکنولوژی ها و امکانات جدید محروم می ماندند. این چالش ها منجر به این شد که ایده به روز رسانی خودکار وب سایت های طراحی شده شکل بگیرد. در این سامانه هسته ای مرکزی امکان به روز رسانی خودکار وب سایت ها را فراهم می کرد همچنین وب سایت ها می توانستند کاملاً مستقل طراحی شوند و هیچ گونه محدودیتی وجود نداشت. باتوجه به اینکه در آن زمان فعالیت در زمینه تبلیغات از طریق سامانه پیام کوتاه نیز در مجموعه آغاز شده بود و در مدت کوتاهی رشد چشم گیری داشت، جهت توسعه فعالیت در این زمینه اقدام به اعطای نمایندگی سامانه پیام کوتاه در سطح کشور شد. نمایندگان نیز جهت فروش محصولات خود نیازمند یک وب سایت بودند و وبسایت های ما اولین بار برای نماینده های فروش در سطح محدود و اولیه راه اندازی شد. اهداف اولیه تامین وب تحقق یافت و تصمیم بر آن شد که کارها به صورت کامل توسعه داده شود.

تامین وب در قالب گروه مهندسی نرم افزار به فعالیت خود ادامه داد و پس از چندین سال توسعه و تکامل،وبسایتهای موفقی را به ثمر رساند . هم اکنون بیش از 450 وبسایت با موضوعات مختلف در ایران و سایر کشورها از این سامانه ها استفاده می کنند.
فعالیت شرکت هم اکنون با همراهی بیش از 8,000 مشترک خشنود در زمینه طراحی سایت و سامانه های تحت وب،سئو سایت،پنل اس ام اس و بازاریابی فضای مجازی گسترش یافته است.
مأموریت های ما :
تولید محصولات با حداکثر کیفیت ممکن به کمک نیروهای متخصص
ارائه خدمات پشتیبانی با کیفیت
بومی سازی و عدم وابستگی جهت انجام خدمات بهتر و با کیفیت تر
نگاه بلند مدت به مشتریان به عنوان سرمایه های شرکت
تأکید بر استفاده از تکنولوژی های روز
گسترش ارائه محصولات و خدمات به کشورهای همسایه