اشتباهات رایج در طراحی سایت

طراحی سایت دانشی است که هر روزه بر اهمیت آن به دلیل رشد فضای مجازی و حرکت کسب و کارها به این سمت افزوده میشود. صاحبان کسب و کار به درستی از اهمیت آن پی بردند و از میزان سودآوری و کسب درآمد بالا از راه فروش اینترنتی آگاه هستند.

حال در این مقاله قصد داریم تا شما را با رایج ترین اشتباهات طراحی سایت آشنا کنیم. تا با دوری نمودن از انجام آنها مسیر موفقت را بر خود هموار نمایید و تخصص کافی را برای تداوم آن به دست آورید.

 

انواع اشتباهات رایج در طراحی سایت

 1. سایت را فقط در یک مرورگر تست نکنید
  سایت خود را در مرورگرهای مختلف تست کنید. با این کار تمام ایرادات از تمامی جنبه ها مشخص خواهد شد و در نهایت سایت شما با پارامترهای تمام مرورگر ها همخوانی و سازگاری خواهد داشت.
 2. از فونت های یکسان با یک ریتم استفاده نکنید
  این کار باعث خسته شدن کاربر در هنگام بازدید سایت شما میشود. باید تا میتوانید برای مخاطب خود جذابیت بصری و متنی ایجاد نمایید و تغییر فونت و سایز و شکل آن یکی از همین موارد میباشد.

 3. لینک ها را در جای درست و به شکل درست قرار دهید
  لینک ها باید در فواصل درست و با فونت مناسب و رنگ و ابعادی مناسب قرار گیرد تا توجه کاربر را جلب گردیده و باعث شود تا روی آن کلیک کنند.

 4. برای تصاویر سایت خود از alt و title استفاده کنید
  قرار دادن این دو مورد برای تصاویر سایت باعث ارتقای رتبه شما در موتورهای جستجو شده و از طرفی چنانچه به خاطر مشکلات تصاویر سایت بازنشوند مخاطب با توجه به متن میتواند به موضوع عکس پی ببرد.

 5. از متن های طولانی استفاده نکنید
  طراحی سایت
  اشتباهات رایج در طراحی سایت

  این کار مخاطب شما را خسته خواهد کرد و باعث دریافت نمرات منفی برای سایت شما میشود. بهتر است اگر مقاله بلندبالایی دارید خلاصه آن را در سایت قرار داده و با ایجاد لینک ادامه مطلب مخاطب را برای خواندن ادامه مقاله تشویق کنید.

 6. از موسیقی پیش زمینه استفاده نکنید
  مخاطبین سلایق متفاوتی دارند و یک موسیقی پس زمینه میتواند موجب آزار عده ای از مخاطبان سایت باشد بنابراین قید آن را بزنید.

 7. در سایت خود از فیلد های جستجو استفاده کنید
  کاربران تمایل دارند تا مطالب مورد علاقه خود را درون سایت جستجو کنند پس بهتر است از فیلدهای جستجو برای مخاطب پسندتر شدن سایت خود کمک بگیرید.

 8. همیشه لینک های ارتباطی سایت را فعال نگاه دارید
  این کار در درجه اول اعتماد کاربران سایت را جلب میکند و در ادامه باعث ایجاد صمیمیت کاربران با سایت خواهد شد و آنها را مخاطبین وفادرا سایت شما خواهد نمود. همچنین در صورت فعالیت تخصصی سایت میتوانید فیلدی برای پرسش و پاسخ ایجاد کنید. که این کار در آینده میتواند به منبع درآمد خوبی برای شما تبدیل شود.

 9. ارور 404 سایت خود را برطرف کنید
  هرگز صفحاتی را که به طور کامل طراحی نشده اند را بر روی سایت آپلود نکنید زیرا این کار سایت شما را با مشکل ارور 404 مواجه خواهد کرد و نمره منفی برای شما درپی خواهد داشت.

 

سخن پایانی

در پایان باید همیشه این موضوع را در مد نظر داشته باشید که سایت شما روزی میتواند منبع درآمد خوبی برای شما باشد. اگر نکات مربوط به قواعد الگوریتم های موتورهای جستجو را بدانید و از آنها استفاده نمایید. تا در نهایت سایت شما رتبه بالایی کسب کرده و در صفحه اول جستجوگرها نمایان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *